środa, 5 marca 2014

"lokatorka" jako ofiara przemocy

Dziś zajmę się książką, która nie do końca zawojowała mym sercem. Mowa oczywiście o książce pt" lokatorka" napisanej przez Francis Cottam.

Utwór opowiada historie pewnej kobiety, która musi rozpocząć swoje życie na nowo po rozstaniu się ze swoim chłopakiem. Spowodowane to było zdradą głównej bohaterki.

"Nagle szczęście znów wydało się możliwe"
Wychodzi na to, że ma wiele szczęścia i wszystko zaczyna jej się układać. Jak się okazuję, to były tylko pozory. Główny wątek historii właśnie się rozpoczyna.

Tak jak wcześniej wspomniałem książka nie jest najwyższych lotów. Typowy kryminał gdzie wszystkiego można się spodziewać. Zakończenie nie wywarło na mnie żadnego wrażenia. Wszystko wiedziałem już dużo wcześniej. Co do treści, to czyta się ją z niewiarygodną łatwością.
Temat tej powieści jest jednak jak najbardziej trafiony. Główna bohaterka cały czas miała wrażenie że ktoś ją podgląda. Po jakimś czasie okazuję się, że to nie są zwykłe przypuszczenia. To dzieję się naprawdę!

Mam nadzieję jednak, że komuś ta książka się spodoba. Proponuje ją osobą, które nie wymagają w danym momencie nie wiadomo jakich wrażeń związanych z utworem(lekka lektura na wolne popołudnie).
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i liczę na komentarze, bo to właśnie one dają mi motywację do dalszego działania. Pozdrawiam!


Książka bierze udział w wyzwaniu "grunt to okładka", oraz "klucznik". Zapraszam do wzięcia udziału :)
http://sylwuch.blogspot.com/2014/03/podsumowanie-lutowej-edycji-grunt-to.html?showComment=1394051390180#c8927905802087773096

http://recenzjeami.blogspot.com/2014/03/wyzwanie-czytelnicze-klucznik.html?showComment=1394095919985#c1125679629530466795

9 komentarzy:

 1. Gratuluję nastepnej przeczytanej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba nadrabiać zaległości :) Dziękuję :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj!
  Chciałabym serdecznie zaprosić do udziału w moim autorskim czytelniczym wyzwaniu pt. KLUCZNIK.
  W skrócie - polega ono na czytaniu książek posiadających zaproponowane comiesięczne kluczniki, czyli hasła-klucze.
  Szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/03/wyzwanie-czytelnicze-klucznik.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. lubię kryminały, ale takie nieprzewidywalne i do końca trzymające w napięciu, najlepiej z zakończeniem, którego się nie spodziewam, także ten tytuł raczej sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dla mnie ciekawa książka :]
  www.lovealeks.blogspot.com ♥

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy oddany komentarz. Jest to dla mnie niezwykła motywacja do dalszego działania ;)